Середні зарплати в Польщі за галузями, містами та досвідом
Актуальні дані про місячні зарплати брутто на 2025–2026: IT, фінанси, інженерія, медицина, виробництво — у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Гданську, Познані та Катовицях.
Середні зарплати в Польщі за галузями, містами та досвідом
Актуальні дані про місячні зарплати брутто на 2025–2026: IT, фінанси, інженерія, медицина, виробництво — у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Гданську, Познані та Катовицях.
⚡
Коротка відповідь: GUS повідомив про середню зарплату брутто 9 233,13 зл у національній економіці у II кварталі 2026 та 9 509,02 зл у секторі підприємств у липні 2026. Мінімальна зарплата в Польщі — 4 806 зл з січня 2026. Рівень зарплат і далі сильно відрізняється залежно від професії, досвіду, міста, типу договору та джерела даних, тож використовуйте наведені нижче цифри за галузями й містами як орієнтир, а не гарантований рівень оплати.
За останні три роки зарплати в Польщі суттєво зросли через нестачу працівників, індексацію з огляду на інфляцію та зростання іноземних інвестицій. Ось головні цифри за даними GUS (Головного статистичного управління) та великих HR-агенцій:
📈
9,198
зл брутто / міс.
Середня зарплата IV кв. 2025 (GUS, сектор підприємств)
⚖️
~7,700
зл брутто / міс.
Медіанна зарплата — половина працівників заробляє більше, половина менше
🏛️
4,806
зл брутто / міс.
Мінімальна зарплата з січня 2026 (31,40 зл/год)
💻
14,000+
зл брутто / міс.
Медіанна зарплата в IT — найбільш оплачуваний сектор у Польщі
📉
~8%
зростання рік до року
Середній темп зростання зарплат у 2024–2025 (GUS)
🗺️
Краків
найвища медіана у 2025
Обійшов Варшаву — завдяки концентрації IT та центрів спільних послуг
📋 Брутто і нетто — скільки ви отримуєте на руки
Усі цифри в цьому посібнику — це місячні зарплати брутто (до податку та соціальних внесків). Зарплата нетто на руки зазвичай на 25–35% нижчазалежно від рівня доходу та типу договору. Зарплата 9 000 зл брутто — це приблизно 6 400–6 700 зл нетто за umowa o pracę. За договорами B2B (самозайнятість) ставки брутто вищі, але внески ZUS ви сплачуєте самостійно.
🏢 Зарплати за галузями
Цифри нижче відображають umowa o pracę місячні зарплати брутто за повну зайнятість для всіх рівнів досвіду разом, на основі офіційних даних GUS, Hays Poland 2026 Salary Guide та агрегованих даних великих порталів вакансій:
Галузь
Медіана (зл/міс.)
Типовий діапазон (зл/міс.)
Попит
💻 Інформаційні технології
14,000–15,000
10,500 – 26,000
Дуже високий
⚖️ Юридичні послуги
12,000–13,000
8,000 – 18,000
Високий
🏦 Фінанси та банкінг
12,000–13,500
8,000 – 20,000
Високий
🏥 Охорона здоров’я
11,500–12,500
6,500 – 22,000
Дуже високий
⚙️ Інженерія та R&D
10,500–11,500
7,500 – 17,000
Високий
🏭 Виробництво
8,500–9,500
5,200 – 14,000
Помірний
🛒 Продажі та роздрібна торгівля
7,000–8,000
5,000 – 14,000
Помірний
🍽️ Готельно-ресторанна справа
6,500–7,000
4,806 – 9,500
Сезонний
🎓 Освіта
7,000–8,000
4,806 – 11,000
Стабільний
🏢 Адміністрування
9,000–9,500
5,500 – 15,000
Стабільний
⚠️ Широкі діапазони — чому розрив такий великий
У кожному секторі широкий діапазон зарплат, бо досвід, місто, розмір роботодавця та тип договору мають величезне значення. Молодша медсестра заробляє 6 500 зл; лікар-консультант зі спеціалізацією — понад 22 000 зл. Junior-розробник заробляє 10 500 зл; senior-архітектор із досвідом 8+ років — 26 000 зл. Використовуйте медіану як базу, а діапазон — як контекст для переговорів.
🏙️ Зарплати у великих містах
Місто має велике значення — Варшава та Краків стабільно платять на 20–35% більше, ніж менші міста. У 2025 Краків обійшов Варшаву в рейтингах середніх зарплат (Bankier.pl / дані GUS), головним чином через надзвичайну концентрацію високооплачуваних IT-роботодавців і центрів спільних послуг:
🏛️ Краків
Медіана — усі сектори 2025
12 707 зл
IT-спеціаліст15,000–22,000
Старший менеджер17,000–24,000
Початковий рівень5,500–7,500
Головна перевагаКонцентрація IT та SSC
🏙️ Варшава
Медіана — усі сектори 2025
11 601 зл
IT-спеціаліст15,000–25,000
Старший менеджер21,000–29,000
Початковий рівень5,500–7,500
Головна перевагаФінанси та штаб-квартири
🌊 Гданськ
Медіана — усі сектори 2025
11 153 зл
IT-спеціаліст12,000–20,000
Старший менеджер14,500–20,500
Початковий рівень5,000–7,000
Головна перевагаЛогістика та морська галузь
📐 Познань
Медіана — усі сектори 2025
11 028 зл
IT-спеціаліст11,000–18,000
Старший менеджер14,000–19,500
Початковий рівень5,000–6,800
Головна перевагаFMCG та автомобільна галузь
⚙️ Катовиці
Медіана — усі сектори 2025
10 202 зл
IT-спеціаліст10,500–17,000
Старший менеджер13,500–17,500
Початковий рівень4,806–6,500
Головна перевагаГірнича та важка промисловість
🏭 Вроцлав
Медіана — усі сектори 2025
9 949 зл
IT-спеціаліст11,000–19,000
Старший менеджер15,000–23,000
Початковий рівень4,806–6,800
Головна перевагаВиробництво та R&D
💡 Краків і Варшава — чому розрив змінився
Медіана Кракова у 2025 (12 707 зл) тепер перевищує медіану Варшави (11 601 зл) головним чином тому, що в Кракові найвища в Польщі концентрація IT-роботодавців і центрів спільних послуг на душу населення. Такі компанії, як Google, Motorola, IBM, Capgemini та сотні інших, мають там великі технологічні кампуси, що суттєво піднімає середній показник. Варшава й далі лідирує за найвищими зарплатами (C-level, фінанси, право), але Краків виграє за типовими заробітками фахівців.
📈 Зарплати за рівнем досвіду
Досвід — найпотужніший множник зарплати в Польщі. Поріг 10 000 зл більшість фахівців зазвичай перетинають через 5–8 років, а в IT та фінансах — раніше (через 3–4 роки):
🌱 Початковий рівень — 0–2 роки
Junior, випускники, ті, хто змінює професію
4 806 – 7 200 зл
Стартові зарплати рідко перевищують 7 500 зл поза Варшавою та Краковом. Виняток — IT-джуніори: навіть випускники отримують 8 000–10 500 зл через великий попит. У більшості інших секторів старт — на рівні мінімальної зарплати 4 806 зл або трохи вище. За хороших результатів до медіани сектору зазвичай доходять за 12–18 місяців.
💼 Середній рівень — 2–5 років
Спеціалісти, члени команд, керівники проєктів
7 000 – 12 600 зл
Період найшвидшого зростання зарплати для більшості фахівців. IT-спеціалісти доходять до 12 000–15 000 зл на 3–4 рік. Фахівці з фінансів та інженерії зазвичай перетинають 10 000 зл. Знання мов (англійська C1+, німецька B2+) додає 10–25% до пропозицій у цьому діапазоні. Багато фахівців на цьому етапі змінюють роботодавця, щоб пришвидшити зростання, — стрибки зарплати на 20–30% при зміні роботи трапляються часто.
🎯 Старший рівень — 5–10 років
Senior-спеціалісти, тимліди, менеджери
12 000 – 22 000 зл
Більшість фахівців перетинають 10 000 зл між 5-м і 8-м роком. IT-сеньйори (інженери ПЗ, архітектори, DevOps-ліди) доходять до 19 500–26 000 зл. Фінансові менеджери, інженерні ліди та досвідчені лікарі в цьому діапазоні зазвичай заробляють 14 000–18 000 зл. Договори B2B в IT часто передбачають 25 000–35 000 зл брутто (до ZUS) — значно більше, ніж трудові договори.
🏆 Директор / C-Level — 10+ років
Директори, VP, C-suite, керівники підрозділів
20 000 – 50 000+ зл
Топменеджмент у Варшаві, Кракові та Вроцлаві. CEO середніх польських компаній заробляють 25 000–50 000 зл. Country-менеджери чи регіональні директори міжнародних компаній зазвичай отримують 30 000–60 000 зл разом із бонусами. Зарплати C-level у публічних компаніях часто доповнюються акціями, бонусами за результатами (50–100% від базової) та службовим авто — тож загальна винагорода суттєво вища за саму зарплату брутто.
💻 Зарплати в IT детальніше
IT — найбільш оплачуваний сектор Польщі та важливий рушій економічного зростання країни. Польща — одне з провідних направлень аутсорсингу в Європі, де працює понад 400 000 IT-фахівців. Ось орієнтири за посадами на основі Kraków IT Market Report і даних Hays Poland 2026:
Посада
Regular (3–5 років)
Senior (5+ років)
Тип договору
Software Engineer
13 000 – 19 500 зл
19 500 – 26 000 зл
UoP / B2B
Product Owner
12 000 – 18 000 зл
18 000 – 24 000 зл
UoP / B2B
Scrum Master
13 000 – 17 000 зл
17 000 – 23 000 зл
UoP / B2B
Data Scientist / ML Engineer
14 000 – 20 000 зл
20 000 – 28 000 зл
Переважно B2B
DevOps / Cloud Engineer
13 000 – 19 000 зл
19 000 – 26 000 зл
Переважно B2B
QA Engineer
9 000 – 14 000 зл
14 000 – 20 000 зл
UoP / B2B
UX/UI Designer
8 000 – 13 000 зл
13 000 – 18 000 зл
UoP / B2B
IT Project Manager
12 000 – 17 000 зл
17 000 – 24 000 зл
UoP / B2B
✅ Надбавка B2B в IT
Більшість senior IT-фахівців у Польщі працюють за договорами B2B, а не за трудовими договорами (umowa o pracę). Ставки B2B на 20–30% вищі брутто, але внески ZUS ви сплачуєте окремо (1 926,76 зл/міс. повних соціальних внесків у 2026 — 1 788,29 зл без страхування на випадок хвороби — плюс медичний внесок щонайменше 432,54 зл (ZUS); у перші 30 місяців діють нижчі пільгові ставки) і ведете власну бухгалтерію. Дохід нетто часто на 10–15% вищий, ніж за еквівалентним трудовим договором, тож досвідчені інженери зазвичай обирають B2B.
📉 Тенденції ринку праці 2025–2026
Що рухає зростання зарплат — і де очікувати найбільше можливостей:
Стабільне зростання зарплат на 7–9% на рік. Роботодавці підвищували зарплати, щоб компенсувати інфляцію та втримати працівників. Очікується, що ця тенденція триватиме у 2026, хоча трохи повільніше (~6–7%), оскільки інфляція сповільнюється.
Попит на IT лишається дуже високим. Розробка ПЗ, data science, хмарні технології та ШІ показують найшвидше зростання зарплат — на 13–14% у 2024. Попит і далі перевищує пропозицію кваліфікованих кандидатів.
Нестача фахівців в інженерії, медицині та робітничих професіях. Інженери-механіки, електрики, фахівці з HVAC, медсестри та лікарі отримують зарплати вище медіани через хронічну нестачу кадрів — особливо поза великими містами.
Мовна надбавка 10–25%. Посади, що вимагають англійської (C1+), німецької (B2+), французької чи нідерландської, стабільно оплачуються на 10–25% вище за медіану сектору. Особливо затребувані німецькомовні фахівці у виробництві та обслуговуванні клієнтів.
Зарплати на віддаленій роботі вирівнялися з регіональними ставками. Постковідна надбавка за віддалену роботу здебільшого зникла — роботодавці пропонують віддалені посади за регіональними медіанними ставками, а не варшавськими, якщо посада прямо не вимагає присутності на варшавському ринку.
Освіта та державний сектор суттєво відстають. Зарплати вчителів, державної адміністрації та державної служби зростають на 4–5% на рік — значно нижче за інфляцію та приватний сектор. Відтік кадрів у приватний сектор триває.
Найкращі міста для кар’єрного розвитку: Краків (IT, SSC), Варшава (фінанси, штаб-квартири, право), Вроцлав (виробництво, R&D), Гданськ (логістика, морські технології), Познань (FMCG, автомобільна галузь).
Розглядаєте пропозицію роботи у Варшаві? Подивіться, як виглядає зарплата 14 000 зл брутто у Варшаві після орієнтовних податків, оренди та щоденних витрат.
\n\n
❓ Часті запитання
Цифри зарплат — брутто чи нетто?
+
Усі цифри в цьому посібнику — це місячні зарплати брутто — до відрахування податку на доходи (PIT), медичного внеску (NFZ) і соціальних внесків (ZUS). Зарплата нетто на руки приблизно на 25–35% нижча за трудовим договором (umowa o pracę). Наприклад: 10 000 зл брутто ≈ 7 100–7 400 зл нетто. Для точних сум нетто скористайтеся польським калькулятором зарплати (наприклад, wynagrodzenia.pl/kalkulator).
Скільки заробляють іноземці в Польщі?
+
Іноземні фахівці отримують ринкові зарплати для свого сектору та міста — так само, як польські фахівці з рівноцінною кваліфікацією. Польське трудове право не передбачає офіційної надбавки для іноземців. Проте вузькоспеціалізовані міжнародні посади (C-level, нішева інженерія, senior IT, міжнародні продажі), які пропонують іноземцям у Варшаві чи Кракові, часто перевищують 20 000–30 000 зл брутто. Натомість викладання, готельно-ресторанна справа та загальні адміністративні посади оплачуються за стандартними ставками сектору — 5 000–8 000 зл.
Яка мінімальна зарплата в Польщі у 2026?
+
З січня 2026 мінімальна місячна зарплата брутто становить 4 806 зл (приблизно 3 606 зл нетто зі стандартними витратами та заявою PIT-2 — gov.pl). Мінімальна погодинна ставка — 31,40 зл, вона застосовується до договорів доручення (umowa zlecenia). Що зміниться у 2027: з 1 січня 2027ці законодавчі мінімуми зростуть до 4 950 зл брутто/міс. та 32,30 зл/год згідно з Dz.U. 2026 poz. 1213. До кінця 2026 чинними лишаються поточні 4 806 / 31,40 зл. Загальні витрати роботодавця на працівника з мінімальною зарплатою — 5 790 зл/міс. з обов’язковими соціальними внесками. З 2019 мінімальна зарплата в Польщі приблизно подвоїлася — один із найшвидших темпів зростання мінімальної зарплати в ЄС.
Як швидко зростають зарплати з досвідом у Польщі?
+
Середнє зростання в одного роботодавця — 7–9% на рік. Проте найшвидше зарплата зростає при зміні роботодавця — стрибки на 20–30% при зміні роботи звичні в IT, фінансах та інженерії. Більшість IT-фахівців потроюють стартову зарплату за 6–8 років. Найкрутіша крива зростання — на 2–5 роках, коли людина переходить від junior до спеціаліста. Після 10 років зростання зазвичай сповільнюється до 5–7%, якщо не перейти в менеджмент.
Що краще: договір B2B чи трудовий договір (umowa o pracę)?
+
Ставки B2B на 20–30% вищі брутто, а дохід нетто часто на 10–15% вищий після самостійної сплати внесків ZUS (стандартний ZUS у 2026: 1 926,76 зл/міс. повних соціальних внесків у 2026 — 1 788,29 зл без страхування на випадок хвороби — плюс медичний внесок щонайменше 432,54 зл (ZUS)). Однак B2B означає відсутність оплачуваної відпустки, лікарняних від роботодавця та захисту при звільненні, а також самостійне ведення бухгалтерії й податкової звітності. Для більшості IT-фахівців із доходом понад 12 000 зл B2B фінансово вигідніший — нижче цього порогу адміністративні витрати рідко виправдовують різницю.
📌 Джерела даних
Цифри в цьому посібнику базуються на: даних GUS (Головного статистичного управління) про зарплати в секторі підприємств за IV кв. 2025, Hays Poland Salary Guide 2026, рейтингах зарплат у містах Bankier.pl (травень 2025), Kraków IT Market Report та опитуваннях зарплат в IT від Motife / DevsData. Усі цифри — місячні зарплати брутто в злотих. Дані стосуються повної зайнятості; ставки B2B зазначено окремо, де це доречно.
Дані про зарплати відображають ринкові опитування та офіційну статистику станом на IV кв. 2025 – I кв. 2026. Індивідуальні зарплати залежать від роботодавця, типу договору, навичок і переговорів. Використовуйте ці цифри як орієнтир, а не гарантію.
Чи можуть іноземці отримати допомогу по безробіттю в Польщі? Хто може зареєструватися в PUP, правило 365 днів, суми 2026 (1 783,90 zł) і що відбувається з картою побиту.
Виїжджаєте з Польщі назавжди? Що буде з пенсійними внесками в ZUS і заощадженнями в PPK, чи можна їх забрати, скільки втратите при виведенні PPK до 60 років і що перевірити перед виїздом.
Найбільш високооплачувані професії в Польщі для англомовних у 2026 році: зарплати в IT за даними Just Join IT, UoP чи B2B, мінімальна зарплата, де шукати вакансії англійською та що перевірити перед переїздом.
Як іноземцю відкрити рахунок у польському банку: які документи приймають mBank, PKO BP, Millennium, ING, Erste, приклади плати за картку, BLIK у Revolut, Wise і захист депозитів.
Як іноземцю відкрити бізнес у Польщі: хто може вести JDG, реєстрація в CEIDG і Sp. z o.o. через S24, ZUS і податки 2026, VAT, KSeF, дозвіл на проживання з метою бізнесу.
Sometimes the language. Sometimes a useful service. Sometimes help with a process that is free at the official source. Here is how to tell the difference.
Help us make our guides better. We use essential cookies to run this site. If you agree, we also use analytics cookies to see which guides actually help expats, and marketing cookies to measure our ads. You can change your choice anytime in Cookie settings in the footer.